Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

KOOIJMAN2495

Een sage (mondeling), zaterdag 21 december 1963

Hoofdtekst

In Waspik, dat is ook hier in de buurt, daar woonde vroeger een vrouw die bijzondere krachten had, als je daar in wou geloven. Dat was zo, laten we zeggen vanaf 1900 tot twintig jaar geleden. Ze zorgde ervoor, als ze ruzie had met de buren, dat de dorsmachine niet meer zou draaien en hij was niet meer van z'n plaats te krijgen ook. Wat ze weggaf, je mocht nooit iets aanpakken, dan kon je een ziekte krijgen. Maar als je een kruisje onder de deurmat legde, dan kon je niets gebeuren, dan werd de slechte invloed tegengehouden.

Onderwerp

SINSAG 0580 - Andere Hexenkünste    SINSAG 0580 - Andere Hexenkünste   

Beschrijving

Een vrouw met bijzondere krachten zorgde ervoor, als ze ruzie had met de buren, dat de dorsmachine niet meer zou draaien. Wat ze weggaf, mocht je nooit aanpakken, dan kon je een ziekte krijgen. Maar als je een kruisje onder de deurmat legde, dan kon je niets gebeuren, dan werd de slechte invloed tegengehouden.

Bron

Kooijman, Henk: Volksverhalen uit het grensgebied van Zuid-Holland, Utrecht, Gelderland en Noord-Brabant. Amsterdam 1988. p. 332.

Naam Locatie in Tekst

Waspik    Waspik   

Plaats van Handelen

Waspik    Waspik