Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

CBOEK059 - Waarom of de boontjes zwarte stipjes hebben

Een sprookje (brief), april 1894

Hoofdtekst

Waarom of de boontjes zwarte stipjes hebben
Er waren eens een stroohalm, een kooltje vuur en een boontje. Ze zouden samen eens gaan wandelen. Toen zij een heel eind gewandeld hadden, kwamen zij op eens voor een sloot en wisten maar niet hoe er over te komen, want er over te springen daarvoor was de sloot te breed.
Eindelijk riep het stroohalmpje: "Ik weet goeden raad. Ik ga over de sloot liggen, dan kan het kooltje vuur en het boontje beurt voor beurt over mij heen loopen, dan trekken jullie mij samen weêr naar den kant en kunnen wij verder wandelen."
Zoo gezegd, zoo gedaan. Het strooitje lag over de sloot en het boontje bleef aan den kant staan terwijl het kooltje vuur er over ging. Maar toen het kooltje vuur er midden op was, begon het strooitje te branden en vielen beide in het water. Toen het boontje dat zag begon het zoo vreeselijk te lachen dat zijn buik barstte. Het ging toen naar een smid, die het een zwart plaatje op den buik sloeg. Nu was het boontje weêr heel, maar nu hebben ook alle boontjes een zwart stipje.

Onderwerp

AT 0295 - The Bean, the Straw, and the Coal    AT 0295 - The Bean, the Straw, and the Coal   

ATU 0295 - The Bean (Mouse), the Straw, and the Coal.    ATU 0295 - The Bean (Mouse), the Straw, and the Coal.   

Beschrijving

Een boontje, een strootje en een kooltje vuur willen een sloot oversteken. Er is geen brug en daarom gaat het strootje over het water liggen. Het kooltje vuur gaat er als eerste over. Het strootje vliegt in de brand als het kooltje vuur over hem heen loot. He boontje dat op de kant staat te kijken, moet zo hard lachen dat zijn buik ervan barst. De smid slaat vervolgens een zwarte plaat op zijn buik om hem weer heel te maken. Vanaf dat moment hebben alle bonen een zwart stipje.

Bron

Collectie Boekenoogen (archief Meertens Instituut)

Commentaar

april 1894
The Bean, The Straw and The Coal

Naam Overig in Tekst

Boontje    Boontje   

Strootje    Strootje   

Kooltje Vuur    Kooltje Vuur   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:22