Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

FWOUT027 - Mysterieuze oom

Een broodjeaapverhaal (boek), 1990

Hoofdtekst

Mysterieuze oom
Jarenlang heb ik het verhaal geloofd dat er in mijn familie een grootoom was die ontzaglijk rijk is geworden doordat hij een auto had uitgevonden die op water kon rijden. In plaats van deze uitvinding te exploiteren, verkocht hij ze, nadat hij was benaderd door enkele oliesjeiks. Vanzelfsprekend brachten de sjeiks het wonder op vier wielen niet op de markt om hun olieinkomsten niet te zien verdwijnen.
Mijn grootoom werd gedwongen tot deze voor de mensheid zo onzalige transactie omdat de oliebaronnen zijn leven en dat van zijn familie (inclusief het mijne) bedreigd hadden. Bovendien werd hem verboden over zijn uitvinding te reppen of zelfs maar tekenen te vertonen van zijn pas verworven rijkdom. Dit maakte voor mij zowat al mijn grootooms verdacht, omdat zij allemaal opvallend bescheiden leefden. Pas later vernam ik dat in ongeveer elke famihe een oom een motor heeft uitgevonden die op water draait.

Onderwerp

TM 6010 - Het perfecte produkt    TM 6010 - Het perfecte produkt   

Beschrijving

Een oom heeft een auto uitgevonden die op water rijdt. Zijn uitvinding wordt, onder bedreiging van de hele familie, aan enkele oliesjeiks verkocht om te voorkomen dat hun olieinkomsten zullen verdwijnen. Hij mag niet over zijn uitvinding praten en ook niet zijn hierdoor verworven rijkdom tonen.

Bron

Frank Wouters: Waar gebeurd? Brussel 1991, p.44

Commentaar

ca. 1990 (gaat terug tot periode 1950?)
Het perfecte produkt

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:20