Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

STOP0310_0310_21524

Een sage (mondeling), 1964

Hoofdtekst

Z’één binnengebroken bij èn hof bij thuzent bij Deceuninck an de Oensledemeulen te Gits. En ze woren verdreegd van binsten nacht ulder geld of ulder leven. En ze bevrijdigen ulder deur e speloenke te maken. Z’één dor niet gelukt mor z’één d’er toch geweest. De boeren an toen geweren en revolvers en ze bewakten toen ulder boven. Ze schreven brieven wor dat ze gingen gon. Ze schreven wanneer dat z’ulder mochten verwachtende zijn. Ze zetten dor up hoevele geld dat ze gewild an. Ze mosten ulder gereedschap maken om dat geld of te geven.

Onderwerp

SINSAG 1320 - Andere Räubergeschichten.    SINSAG 1320 - Andere Räubergeschichten.   

Beschrijving

De bende van Bakelandt pleegde een inbraak op een boerderij bij de Oensledemolen in Gits. De bewoners werden 's nachts verplicht om hun geld af te geven. In die tijd bezaten veel boeren geweren en revolvers om zich te verdedigen.
Vaak schreven de rovers voordien brieven naar de mensen bij wie ze gingen inbreken. In die brieven maakten ze dan kenbaar hoeveel geld ze wilden.

Bron

S. Top, Leuven, 1964

Commentaar

4. Historische sagen
west-vlaams (vrijbos)
187B
fabulaat

Naam Overig in Tekst

Bakelandt    Bakelandt   

Oensledemolen (Gits)    Oensledemolen (Gits)   

Bakelandt (bende van)    Bakelandt (bende van)   

bende van Bakelandt    bende van Bakelandt   

Naam Locatie in Tekst

Gits    Gits   

Plaats van Handelen

Gits    Gits