Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

KERAR0185_0185_16724 - Poester vliegt mee met Duitse schaper naar Duitsland

Een sage (mondeling), 1966

Hoofdtekst

Mijn vader heeft hier nog verteld van een duitse schaper, maar ik kan niet meer zeggen op welk hof dat dat hier was. Je gong alle zaterdag naar Duitsland achter zijn kleren op een getebuk. "Ja”, zegt er een keer een poestertje, "zou ik een keer meugen meegaan”? "Hoe, bah ja”, zegt de schaper, "maar geen woord spreken! Met dat ge een woord spreekt gaat ge afgesmeten zijn”! En op een zaterdagavond mochte dat poestertje meegaan en als hij op dien getebuk zat, zei dat poestertje al met een keer: "Dat is toch nondedju geen sprong van een getebuk”! En met dat hij dat gezeid hadde, je was er af en hij was op ik weet niet hoeveel uren van zijn huis. Hij heeft toen moeten trachten zijn plan te trekken voor were te keren, dat mannetje. Dat is gebeurd in ’t omliggende, maar ook wreed lange geleên.

Onderwerp

SINSAG 0750 - Andere Zauberei.    SINSAG 0750 - Andere Zauberei.   

Beschrijving

In Sint-Jan werkte een Duitse schaper die iedere zaterdag op een geitenbok naar Duitsland vloog om schone kleren te halen. Op een dag vroeg een koewachter of hij met de Duitse schaper mocht meevliegen. De schaapherder vond het goed, op voorwaarde dat de koewachter onderweg geen woord zei. Als hij sprak, zou hij immers op de grond worden gegooid.
Toen de koewachter nog maar pas op de geitenbok zat, zei hij onbeheerst: "Nondedju, dat is nogal eens een sprong voor zo'n geitenbok!" De woorden van de koewachter waren nog niet koud, of hij lag op de grond, op grote afstand van zijn huis.

Bron

K. Erard, Leuven, 1966

Commentaar

2.2 Tovenaars
west-vlaams (ieper)
27
Vader van de informant
fabulaat

Naam Overig in Tekst

Duitse schaper    Duitse schaper   

Naam Locatie in Tekst

Sint-Jan    Sint-Jan   

Plaats van Handelen

Sint-Jan    Sint-Jan