Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

MKEST0159_0159_30315

Een sage (mondeling), 1964

Hoofdtekst

In Vloesbergen in de messe preektege de paster dat er geen vuiligie meer op zijn prochie was. Mijne kozijn Flip die paster geweest was, maar die dat tuus niemer heeft mogen zijn omdat ie te slim was, had nep aasnagel aan de kerkdeure geleid. As de mensen voortgingen bleven ’t er 10 zitten. “Flip”, zei de paster, “wat hebde nu gedaan?” “Ah, meneer de paster”, zei ’t ie, “’k wilde ne keer zien as ’t waar was dat er geen vuiligie ne meer op de prochie was.”

Onderwerp

SINSAG 0644 - Hexe erkannt. Sie kann die Kirche nicht verlassen, weil ein Nagel der Osterkerze unter die Schwelle gesteckt ist (rächt sich).    SINSAG 0644 - Hexe erkannt. Sie kann die Kirche nicht verlassen, weil ein Nagel der Osterkerze unter die Schwelle gesteckt ist (rächt sich).   

Beschrijving

In Vloesbergen predikte de pastoor dat er geen vuiligheid meer in zijn parochie was. Een jongen die voor pastoor had geleerd, nam de proef op de som en stak een paasnagel onder de kerkdeur. Daardoor konden tien vrouwen na afloop van de mis de kerk niet verlaten. Toen de pastoor de jongen vroeg wat hij had gedaan, antwoordde deze: “Ik wilde eens zien of het waar was dat er geen vuiligheid meer in de parochie is”.

Bron

M.-P. Kesteleyn, Leuven, 1964

Commentaar

2.1 Heksen
oost-vlaams (vlaamse ardennen)
353
Neef van de informant
fabulaat

Naam Locatie in Tekst

Nederbrakel    Nederbrakel   

Plaats van Handelen

Vloesberg    Vloesberg