Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

CDEWA0246_0246_16163 - Verwonde pad herkend als vrouw met verbrande arm

Een sage (mondeling), 1967

Hoofdtekst

’t Was ’n kiend ziek, betoverd van ’n oede vrouwe. Vroeger in den dune was ’t er ’n buze (buis) om ’t woater te loaten oflopen. ’t Zaten dor oltied ratten roend. De buurvrouw zag dat er dor oltied ’n padde zat en zei an de moeder van da ziek kiend da ze e ki kokend woater moest gieten ip die padde. ’s Anderendaags lag ’t er ’n vrouwe in ’t geburte met ’n verbranden oarm in heur bedde. Da was die hekse die heur in ’n padde veranderd had.

Onderwerp

SINSAG 0640 - Hexentier verwundet: Frau zeigt am folgenden Tag Malzeichen.    SINSAG 0640 - Hexentier verwundet: Frau zeigt am folgenden Tag Malzeichen.   

Beschrijving

In Heist woonde een ziek kind dat betoverd was door een oude vrouw. De moeder van het kind kreeg van een buurvrouw de raad om kokend water te gieten over een pad die vaak bij het afvoergat voor het water zat. De volgende dag lag één van de buurvrouwen in bed met een verbrande arm. Dat was de heks die zichzelf in een pad had veranderd.

Bron

C. Dewaele, Leuven, 1967

Commentaar

2.1 Heksen
west-vlaams (oostkust)
364
fabulaat

Naam Locatie in Tekst

Heist    Heist   

Plaats van Handelen

Heist    Heist