Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

RDEGE0114_0114_29660 - Paters verplaatsen het kwaad voor honderd jaar

Een sage (mondeling), 1952

Hoofdtekst

Paters verplaatsen het kwaad voor honderd jaar.T’Martens-Lierde, op de Lierenhoek hier, staat azo een oud boerenhof en in den tijd moet dat daart ook ieverst gespookt hên, want ik hê horen vertellen dat de paters daar ne zekere keer toe’kommen zijn en da ze ’t kwaad daar verzonden hên op ’t watere veur honderd jaar. Dus, as ’t kwaad op ’t water es, en hên z’in huis geen malheuren ne meer.En volgens dat ’t schijnt es ter daar te midden van een kamer enen tichele die niemand en kan vaste leggen, z’hên alles al geprobeerd.

Onderwerp

SINSAG 0478 - Andere Erlebnisse; unbeschreibbare Spukerscheinungen.    SINSAG 0478 - Andere Erlebnisse; unbeschreibbare Spukerscheinungen.   

Beschrijving

Op de Lierenhoek in Sint-Martens-Lierde stond een oude boerderij waar het spookte. De paters zijn daar een keer geweest en hebben het kwaad voor honderd jaar naar het water verbannen. Daarna had men geen last meer van het kwaad. In de kamer was wel een tegel die men op geen enkele wijze kon vastleggen.

Bron

R. De Geeter, Gent, 1952

Commentaar

1.4 Luchtgeesten
oost-vlaams (zuiden)
86
fabulaat

Naam Locatie in Tekst

Sint-Maria-Oudenhove    Sint-Maria-Oudenhove   

Plaats van Handelen

Sint-Martens-Lierde    Sint-Martens-Lierde   

Lierenhoek (Sint-Martens-Lierde)    Lierenhoek (Sint-Martens-Lierde)