Hoofdtekst
Weerwolf wordt afgeranseld. Als wij kleine waren liepen er clan nog van die berewulven, dat waren ook mensen die een berevel over ulder droegen en ze kwamen alzo in de venster liggen en in huis kijken en als ge dierft buitengaan sprongen zij op uwe rugge en ge moest ze dan dragen. Maar dat en was maar meest in den advent clat ze rondliepen en als er dan ne keer iemand was die wat had tegen zijne gebuur, ewel, hij liep dan ne keer berewulf en hij kost hem dat dan lappen. Maar 't gebeurde toch ook dat den dienen waarop dat hij sprong hem ne keer een goede rammeling gaf en zijn vel dikwijls ne keer uittrok en alzo wierd hij dan herkend.
Onderwerp
SINSAG 0801 - Werwolf lässt sich tragen.   
Beschrijving
Vroeger liepen er vaak 'berewulven' (weerwolven) rond. Dat waren mensen die een berenvel over zich heen hadden gegooid en die door de ramen naar binnen gluurden in de huizen. Wanneer men naar buiten ging, werd men door een weerwolf besprongen en moest men het beest dragen. Weerwolven liepen alleen rond tijdens de advent.
Mensen die boos waren op hun buren, liepen soms als weerwolf rond om hen een lesje te leren. Soms gebeurde het weleens dat de weerwolf zelf een flinke afranseling kreeg.
Mensen die boos waren op hun buren, liepen soms als weerwolf rond om hen een lesje te leren. Soms gebeurde het weleens dat de weerwolf zelf een flinke afranseling kreeg.
Bron
S. Bohez, Leuven, 1956
Commentaar
1.6 Weerwolven
oost-vlaams (tussen leie en schelde)
441
fabulaat
Naam Locatie in Tekst
Bevere   
