Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

BVANG0300_0300_45289

Een sage (mondeling), 1965

Hoofdtekst

Variante: Duivelsschuur.De duvel heeft die schuur gezet maar dan moest de boer zijn ziel verkopen. Als de haan kraaide moest ze af zijn. De boer kost 's nachts niet slapen. Hij zei alles aan zijn vrouw. Die liep naar 't kiekenkot en die klopte in haar handen. Daar was veel lawijt. De haan kraaide. De schuur is af op een kot na en dat kregen ze nooit niet meer toe. De duvel was weg.

Onderwerp

SINSAG 0853 - Die unvollendete Scheune: Teufel von nachgeahmtem Hahnenschrei überrascht.    SINSAG 0853 - Die unvollendete Scheune: Teufel von nachgeahmtem Hahnenschrei überrascht.   

Beschrijving

De duivel zou een nieuwe schuur voor een boer bouwen, in ruil voor de ziel van die man. De schuur moest klaar zijn tegen dat de haan begon te kraaien. 's Nachts kon de boer niet slapen en vertelde alles aan zijn vrouw. De vrouw liep naar het kippenhok en klapte in haar handen, waardoor de haan begon te kraaien. Op dat moment was er nog een gat in de schuur. De duivel was weg, maar dat gat heeft men nooit meer kunnen dichtmaken.

Bron

B. Van Grieken, Leuven, 1965

Commentaar

3.1 Duivels
antwerps (westerlo en omgeving)
786
fabulaat

Naam Locatie in Tekst

Oevel    Oevel