Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

SBOHE0222_0222_29131 - Weerwolf wordt door een speld gestoken en verliest zijn vel (Asper)

Een sage (mondeling), 1956

Hoofdtekst

Weerwolf wordt door een speld gestoken en verliest zijn vel.Mijn peetje vertelde dat als hij naar de markt ging besprongen wierd van nen berewulf en den dienen vroeg hem iets en hij moest dat zeggen en zolang dat hij dat niet en zei moest hij hem dragen. Maar op nen andere keer dat hij weer besprongen wierd had hij een spelle in zijne zak en hij stak er dien berewulf mee en zijn vel viel af.

Onderwerp

SINSAG 0822 - Werwolf getroffen (geschlagen) nimmt wieder menschliche Gestalt an (und ist erlöst oder stirbt).    SINSAG 0822 - Werwolf getroffen (geschlagen) nimmt wieder menschliche Gestalt an (und ist erlöst oder stirbt).   

Beschrijving

Een man werd op zijn weg naar de markt besprongen door een 'berewulf' (weerwolf) die hem iets vroeg. Zolang de man geen antwoord wilde geven, moest hij de weerwolf dragen. Toen de man voor de tweede keer door de weerwolf werd besprongen, had hij een speld bij zich. Hij stak de weerwolf met de speld, waarop diens vel op de grond viel.

Bron

S. Bohez, Leuven, 1956

Commentaar

1.6 Weerwolven
oost-vlaams (tussen leie en schelde)
430
fabulaat

Naam Overig in Tekst

berewulf    berewulf   

Naam Locatie in Tekst

Bevere    Bevere