Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

RDEGE0079_0079_29592 - Variant

Een sage (mondeling), 1952

Hoofdtekst

Ik hê lang’op een hof gewerkt van een abdije en ’t stond daar ne pote op dienen hof. En van zo dat ’t avend was, ’t kwam daar een keerse en ze zetteg’haar daar iedere keer op.Maar nou, as dat lange genoeg geduurd hâ, ze deên dieë poot’uit. En ’t was daar ne kelder gemaakt en dieë pote stond op ne kelder leërie geld. En as z’er aan gingen, ’t was snuif. Maar ge zaagt dat ’t geld was. ’t En staat nie verre van hier zulle.

Onderwerp

SINSAG 0183 - Schatzfeuer zeigt die Stelle, wo der Schatz ruht.    SINSAG 0183 - Schatzfeuer zeigt die Stelle, wo der Schatz ruht.   

Beschrijving

Op een boerderij in de buurt van Marke-Kerkem stond een appelaar waar iedere avond een kaarsje kwam op zitten. Toen men de appelaar op zekere dag omhakte, ontdekte men dat de boom op een kelder stond, waarin lederen geld verborgen lag. Wanneer men het geld aanraakte, veranderde het in stof.

Bron

R. De Geeter, Gent, 1952

Commentaar

1.3 Vuurgeesten
oost-vlaams (zuiden)
18
memoraat

Naam Locatie in Tekst

Marke-Kerkem    Marke-Kerkem   

Plaats van Handelen

Marke-Kerkem    Marke-Kerkem