Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

TINNEV186 - De sage van de tempelridders

Een sage (boek), (foutieve datum)

Hoofdtekst

172. DE SAGE VAN DE TEMPELRIDDERS
We naderen nu het Rondeel, een gedeelte van het Bijvankse bos dat begroeid is met torenhoge sparren. Hier zou vroeger een kloosterburcht van de tempelieren gestaan hebben. Deze zou door een vorst zijn belegerd en verwoest, waarbij alle ridders werden omgebracht.
De vermoorde tempelieren dolen in sommige nachten nog rond in het bos. In lange witte mantels zou men ze in het diepe duister van het Rondeel hebben zien zweven, stil trekkend in een stemmige stoet. Ik geloof niet, dat in de laatste tijd nog zieners de schimmen waargenomen hebben. Maar mijn zegsman had persoonlijk het verhaal gehoord uit de mond van den Olden H., een beroemd ziener uit de vorige eeuw, die beweerde de zwevende schimmen te hebben waargenomen.

Onderwerp

SINSAG 0477 - Begegnung mit Geistern.    SINSAG 0477 - Begegnung mit Geistern.   

Beschrijving

In de Rondeel zou een tempelierenburcht hebben gestaan en zieners zoals Olden H. zien er de schimmen van de vermoorde ridders in hun lange witte mantels zweven.

Bron

Vertellers uit de Liemers samengesteld door A. Tinneveld, Wassenaar 1976, p.113.

Commentaar

Begegnung mit Geistern

Naam Overig in Tekst

Rondeel    Rondeel   

Bijvankse Bos    Bijvankse Bos   

Olden H.    Olden H.   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:20