Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

kul089 - Frederik en de blinde Peer (5: Orgeldraaiers)

Een personal narrative (boek), 1982 - 1991

Hoofdtekst

Orgeldraaiers. Niet vaak, maar toch gebeurde het, dat er naast 'ne monikaspeler ook 'nen orgeldraaier met zijn orgeltje door Liempde dokkelde. In Hezelaar, in 't dorp, op den Berg en Kasteren, overal waar de weg niet al te slecht was, draaide hij aan het orgelwieltje. Het orgeltje stond op 'n klein karreke, dat voort getrokken werd door 'n hitje.

"Dieën örgeldrêijer, die ik gekend hè, toen ik 'n jungske waar, hâ 'n gewôon örgeltje. 't Waar nie krêk zo groot ês op de kermis, mêr toch, 't waar 'n hil ding. Vûr op 't örgeltje stonnen 'n houteren mênneke mi 'n broek aon en 'n wêfke zonder huudje. 't Mênneke en 't wêfke dinnen skudden ês 't örgeltje speulde", herinnerde Kulhannes zich.

Als het paardje zachtjes verder stapte en het orgeltje speelde over onder andere:

"Heb eerbied voor de grijsaard
O kind'ren denkt er aan!
Die schoone, eed'le wijsheid
Dient jeugdig opgedaan."
liep het vrouwke van de orgeldraaier of een van de kinderen met een schoteltje rond. Kregen ze 'ne halve cent, dan waren ze tevree en lag er 'ne hele cent op het schoteltje, dan sprongen ze 'n gat in de lucht.

Beschrijving

Ook orgeldraaiers kwamen in Liempde.

Bron

Roger van Laere, KULHANNES, Liempde 1992, 200

Commentaar

voor 1992

Naam Overig in Tekst

Kulhannes    Kulhannes   

Hezelaar    Hezelaar   

Berg    Berg   

Naam Locatie in Tekst

Liempde    Liempde   

Kasteren    Kasteren   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:20