Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

VVUNL333 - Knecht, halsband en weerwolf

Een sage (almanak), januari 1912

Hoofdtekst

Knecht, halsband en weerwolf

Men had ontdekt, dat een knecht een ijzeren halsband bezat, waardoor hij het vermogen had zich in een weerwolf te veranderen als hij hem bij zich droeg. Op zekeren dag dat de knecht afwezig was, wist men den halsband uit te halen en wilde men hem vernietigen, door hem in een oven te werpen, die precies gestookt werd. Doch op hetzelfde oogenblik, dat men hem erin had gegooid, verscheen de knecht plotseling voor de ovensmoel en haalde den halsband eruit.

Onderwerp

SINSAG 0824 - Die verbrannte Haut (Gurt, Halsband)    SINSAG 0824 - Die verbrannte Haut (Gurt, Halsband)   

Beschrijving

Men probeert de ijzeren halsband van een weerwolf in de oven te verbranden, maar meteen is de weerwolf er en haalt hem eruit.

Bron

Willem de Blécourt, Volksverhalen uit Nederlands Limburg, Utr./Antw.1981, 175 N°10.4

Motief

D1068 - Magic collar.    D1068 - Magic collar.   

D113.1.1 - Werwolf.    D113.1.1 - Werwolf.   

D793.2 - Disenchantment made permanent by burning cast-off skin.    D793.2 - Disenchantment made permanent by burning cast-off skin.   

Commentaar

januari 1912 (?)
van zijn vader
Die verbrannte Haut (Gurt, Halsband)
Hs. J.W.H. Goossens (Rijksarchief Maastricht)

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:22