Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

CJ103616

Een sage (mondeling), zaterdag 23 juni 1973

Hoofdtekst

Myn pappe sette altyd de klompen uut elkoar by de deur, sodat niemand er in kon stappen. Dat deed ie altyd.
Want hij wou geen nachtmerje bij him hebben. Fan de seven wichter is een in nachtmerje.
Om der geen last van te hebben bonden se in levende padde op de rug.
Ik heb wel eens in nachtmerje bij me gehad. Ik foelde het duudlik, ik sliep nog niet. Hij kwam eerst bij mijn voeten en zo ging hij omhoog. Toen hij aan mijn middel toe was sloeg ik der met de hand noar, moar toen was er niets. Even loater klom de nachtmerje foar de tweede keer bij mijn voeten op. Weer sloeg ik noar hem toen hij oan de middel toe was. Moar ook nu was er niks.
Toen kwam ie voor de derde keer bij de benen op. Moar toen kwam ie oan de keel toe, toen kon ik niks meer.

Onderwerp

TM 3105 - De zevende dochter is een nachtmerrie of heeft bijzondere gaven    TM 3105 - De zevende dochter is een nachtmerrie of heeft bijzondere gaven   

Beschrijving

Als je je klompen uit elkaar zet bij de deur komen er geen nachtmerries. Een van zeven meisjes is een nachtmerrie. Ze komen bij je in bed en kruipen dan omhoog via de voeten. Als je je hand naar ze uitsteekt voel je niets.

Bron

Collectie Jaarsma, verslag 1036, verhaal 16 (archief Meertens Instituut)

Commentaar

23 juni 1973
Bij zeven dochters zit een nachtmerrie

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:21