Hoofdtekst
Sekere juffer Ignafodrz David, die mij bij vlaegen dan gunstig, dan haetig is, hadde in brandsnoodt dienst gedaen. Een jaer ontrent daernae vertelde mij haer suster Egdkzriao David, dat ick soo in de vooseyde Juffers goede graty stondt. R. 'Hoe droes komt dit nu weer soo?' R. 'Wel, heugt het u niet in dien laetsten brandt etc.?' R. 'lck mag dan wel met waerheydt seggen dat ick uw susters vriendschap uyt den brandt gehaelt hebbe.'
Beschrijving
Een zekere juffrouw had Van Overbeke goed bij haar in de gratie staan, sinds er een keer brand geweest was. Van Overbeke hoorde dit van haar zus, en zei daarop, dat hij naar waarheid kon zeggen dat hij haar vriendschap uit de brand gehaald had.
Bron
Aernout van Overbeke, Anecdota sive historiae jocosae. Ed. R. Dekker, H. Roodenburg en H.J. van Rees. Amsterdam 1991.
Commentaar
Derde kwart zeventiende eeuw
Met Egdkzriao David werd bedoeld Elizabeth Dedel, die een onwettige relatie had met Constantijn Huygens jr. Voor haar, en verschillende andere namen in de Anecdota, gebruikte Aernout van Overbeke een geheimschrift. Hierbij bleven de initialen hetzelfde, maar werden de overige letters uitde naam vervangen door andere. Zo staat Ignafodrz David waarschijnlijk voor Isabella Dedel.
Naam Overig in Tekst
Ignafodrz David   
Egdkzriao David   
Datum Invoer
2013-03-01 14:46:20