Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

RKOMAGRON0006

Een sage (mondeling), zaterdag 25 november 2006

Klaassen1.jpg

Hoofdtekst

Je hebt hier een oprijlaan, waar Onno van Ewsum wordt gezien. Mensen zagen een ridder op een wit paard, een schim op de oprijlaan. Je kunt je hier al voorstellen dat je hem ziet rijden op de oprijlaan.
Onno van Ewsum is vroeger op kruistocht geweest. Het verhaal gaat dat hij daar heen ging omdat hij iemand had doodgeslagen.
Hij nam ook gewassen mee uit de kruistochten. Zo heeft hij de orchidee meegenomen naar Groningen, die hier is geplant. Ik heb de orchidee gezocht, maar tot op heden niets kunnen vinden.
De Don Juan op het borgterrein was zo en zoveel steendikte te dik voor de stad. Toch heeft Onno de Don Juan gebouwd. Hij zou een steen hebben ingemetseld met een tekst als "De stad kan me nog meer vertellen....."

Onderwerp

SINSAG 0478 - Andere Erlebnisse; unbeschreibbare Spukerscheinungen.    SINSAG 0478 - Andere Erlebnisse; unbeschreibbare Spukerscheinungen.   

Beschrijving

Bij de borg is een ridder op een wit paard te zien. De ridder heeft als boete voor een moord een kruistocht gemaakt, neemt gewassen mee. Ondanks verzet van de stad Groningen bouwt hij een te dikke verdedigingstoren, en bespot de stad.

Bron

Parafrase van een gesprek.

Naam Overig in Tekst

Onno    Onno   

Onno van Ewsum    Onno van Ewsum   

Don Juan    Don Juan   

Naam Locatie in Tekst

Ewsum    Ewsum   

Groningen    Groningen   

Plaats van Handelen

Middelstum    Middelstum   

Kloekenummer in tekst

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:21