Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

RKOMAGRON0205

Een personal narrative (mondeling), woensdag 15 november 2006

Hoofdtekst

RK: Maar u zegt van: 'Ik heb de duivel gezien', dat legt u naast u neer. Daar had u verder niets aan, dus legt u het naast u neer.
JP: Dat leg ik naast mij neer. Ja. Dan zeg ik: daar heb je 'm dus. Zo hebben mensen 'm dus in visioenen waargenomen. Nou neem ik 'm ook waar, en ik maak mij daar dus niet druk om, en ik zeg gewoon: 'Ik zit naar de film te kijken.' En andere mensen zeggen: 'Joh, ik heb een duivel ontmoet!' Die wordt er misschien helemaal gek van. Voor mij is het een film.
RK: U begrijpt ook dat ze duivel hebben weergegeven met zijn bokkepoten?
JP: Ja, dat hebben ze zo waargenomen, misschien in hun dromen. En daar is natuurlijk ook een geschiedenis aan vooraf gegaan, dus eh, vroeger. Dus vroeger had je in Israël, had je rituelen waarbij een geit gestenigd werd. En met hoorns op, dat heeft natuurlijk een negatieve bijklank door de eeuwen heen gehad. Er werd dan een geit gestenigd die dan alle zonden op zich zou nemen. En daar heeft dan ook het christendom weer iets mee gedaan. De duivel is...ik denk dat de duivel ook wel een beetje gecreeerd is.
RK: Hij is gecreeerd, maar u zegt aan de andere kant: 'Ik heb hem gezien.' Dus u weet dat 'ie er is?
JP: Ik neem die energie waar. Dat is wat anders. [...] We hebben met z'n allen, collectief, beelden gecreeerd.

Onderwerp

SINSAG 0945 - Andere Begegnungen mit dem Teufel.    SINSAG 0945 - Andere Begegnungen mit dem Teufel.   

Beschrijving

Man heeft de duivel gezien, maar maakt zich er niet druk om.

Bron

Letterlijk afschrift van DAT-opname.

Naam Locatie in Tekst

Israël    Israël   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:21