Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

PICARDT032

Een sage (boek), 1660

Hoofdtekst

Desen onmenschelijkcken en bloedtgierigen Tyran Druso, naer dat hy allerhande soorten van wreedheden aan de Ingesetenen bedreven had/ is op eenen seeckeren tijdt verschenen een schrickelijck Spoock/ zijnde een grouwelijck en heslijck groot Wijf/ dat hem aengesproocken heeft/ seggende: ‘Ghy onversadelijcke Druse, waer wilt ghy heen? De Goden en willen niet dat ghy verder sult gaen.’ Daer op is korts daer nae gevolgt zijne doodt. Sommige schrijven dat hy onder zijn Paerd soude gevallen zijn/ en een been gebroken/ en daer aen gestroven wesen. Andere/ dat hem Augustus heymelijck soude hebben doen met vergift ombrengen/ als misgunnende hem de eere van zijne extra-ordinarise Victorien in dese Landen.

Beschrijving

Aan de wrede tiran Druso zou een spook zijn verschenen dat hem zei: 'Ghy onversadelijcke Druse, waer wilt ghy heen? De Goden en willen niet dat ghy verder sult gaen.’ Kort hierna stierf hij.

Bron

Annales Drenthiæ, p. 139. In: Korte Beschryvinge van eenige vergetene en verborgene Antiquiteten der provincien en landen gelegen tusschen de Noord-Zee, de Yssel, Emse en Lippe. Waer by gevoeght zijn Annales Drenthiae / Johan Picardt (1660).

Commentaar

1660

Naam Overig in Tekst

Picardt    Picardt   

Picart    Picart   

Druso    Druso   

Druse    Druse   

God    God   

Augustus    Augustus   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:20