Hoofdtekst
Voor zijn bijen had hij alles over, zoodat hij vaak midden in den nacht opstond om naar zijn korven te kijken.
Op zekeren nacht hoorde hij in de bijenstal niet het vertrouwde gonzen maar een zoete muziek, als het zingen in de kerk. Dit geluid kwam uit een der korven, en door nieuwsgierigheid gedreven keerde hij die korf om.
Hoe groot was zijn verwondering toen hij daarin een kerkje met twee kloosters zag, door de bijen uit was gemaakt.
's Morgens verhaalde hij aan den pastoor wat hij gezien had. Deze en vele anderen vonden den bijenkorf zóó als Peter het hen beschreven had. Weldra verspreidde zich het gerucht van dit wonder heinde en ver en onder de velen die naar Couwater kwamen, was ook een rijke weduwe uit Holland, Milla van Campen.
Nauw had zij het kerkje en de kloosters van was gezien, of zij begreep dat dit de plaats was, waar God een dubbel-klooster wilde gebouwd zien.
Zij kocht land van Peter de Gorter en liet er een mannen- en vrouwenklooster van de orde der H. Brigitta op bouwen en het hoogaltaar der kerk werd gezet op de plaats waar de bijenkorf gestaan had.
In 1444 was "Mariënwater" gesticht en Milla van Campen werd de eerste abdis.
Na den vrede van Munster werden de gebouwen van het "Couwatersklooster" op last van de Staten gesloopt en de goederen tot domein verklaard.
Onderwerp
SINLEG 0026 - Das Kloster im Bienenkorb. Bienen bauen ein Kloster von Wachs in ihrem Korb.   
Beschrijving
Bron
Commentaar
Bron: Mudzaerts, Kerckelycke Geschiedenissen, 188.
Naam Overig in Tekst
Couwater   
Peter de Gorter   
Milla van Campen   
God   
Sint Brigitta   
Mariënwater   
Vrede van Munster   
Couwatersklooster   
Staten   
Staten Generaal   
Naam Locatie in Tekst
Rosmalen   
Holland   
Brigitta   
Munster   
