Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

RKOMAUTR0112

Een sprookje (mondeling), woensdag 25 juni 2008

Leonardo_Diffusion_XL_black_female_water_spirit_watramama_swim_1.jpg
Leonardo_Diffusion_XL_black_female_water_spirit_watramama_swim_2.jpg

Hoofdtekst

[...]
(42.00)
FI En kent u de figuur van Watramama?
CAT Hm, Watramama is een waternimf. Ze woont in de rivier, ze is heel gevaarlijk want ze probeert je te verleiden. Ze kamt haar haar altijd met een kam. En als je die kam aan de kant van de rivier ziet liggen, mag je hem nooit pakken. Want als je die kam pakt, ben je in de ban van Watramama. Dus als je een kam vindt, nooit pakken! (lacht)
RK Maar is er ook een combinatie met een Anansi verhaal dan?
CAT Anansi is bevriend met Watramama. Anansi heeft allerlei vriendinnen. Dus Watramama is een vriendin van Anansi. Als hij in nood zit, probeert 'ie altijd Watramama of iemand anders te vragen om hem te helpen. En Watramama helpt hem.
RK Kent u zo'n voorbeeld van eh.. van zo'n verhaal?
CAT Ehh... Wacht. Ik weet dat hij... ergens was en hij moest heel erg rennen om aan de achtervolgers te ontkomen, en dat 'ie dan bij de rivier kwam, en dat 'ie Watramama zegt: 'Watramama, koie!' [fonetische schrijfwijze] Help me, help me! En dat Watramama dan ko.. ineens bovenkomt en dan kon hij op haar schouder gaan zitten.
[...]

Beschrijving

Anansi is bevriend met Watramama, de waternimf. Als hij in nood zit, kan hij altijd bij haar terecht. Zij helpt hem door hem op haar schouders te zetten. Maar Watramama is ook gevaarlijk want zij probeert de mensen te verleiden. Daarom moet men nooit een kam aan de kant van de rivier pakken want dan kan men in de ban van Watramama raken.

Bron

Letterlijk afschrift van een mp3-opname.

Commentaar

25 juni 2008
RK: Ruben Koman; CAT: Carry-Ann Tjong-Ayong; FI: Flora Illes. Het verhaal is een gedeelte van een interview.

Naam Overig in Tekst

Watramama    Watramama   

Anansi    Anansi   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:21