Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

RKOMAFLEVO005

Een sage (mondeling), donderdag 10 juli 2008

Hoofdtekst

[00:18:05]
RK: Nee, precies, zijn er wel, eh... zijn er ook verhalen waarin wel een echt bijgeloof, eh... volksgeloof, hoe je dat wil noemen, naar voren komt?
WB: Ja, je hebt dus verschillende verhalen. Je hebt ook eh... de voorbereidingen. Ik weet niet of u dat kent, voorbereiding?
RK: Voor de dood?
WB: Voor de dood. Eeh, het is namelijk zo dat eh... mijn grootvader, mijn grootouders die woonden ook aan de oostkant van 't dorp en eh... één van de zoons, dus mijn, één van mijn ooms, wat toen nog kind was, eeh kwam thuis en 'ie zei tegen mijn grootvader: "Vader dan moet je snel maar buiten komen. Want bij die en die, ik zal geen namen noemen, bij die en die staat een baar voor de deur. Dus waarop een kist staat." Dus mijn grootvader loopt met zijn zoon naar buiten en die zoon zegt: "Kijk daar!" maar er was niks te zien. Dus mijn grootvader geeft zijn zoon, geeft zijn zoon een tik, die zegt: Moet je je vader voor de gek houden? Hij zegt "Nee, nee hier!" Veertien dagen later, toen komt dus mijn oom als kind weer thuis en die zegt: "Moet je nu eens meelopen." En toen stond die baar daar werkelijk. Kijk of je dit gelooft of niet, maar dat is wel bij ons in de familie gebeurd, natuurlijk he? Want mijn moeder heeft dat vaak verteld, dat haar broer dat meegemaakt heeft.
RK: Dus 't voorzien van de dood?
WB: Ja! En kijk dat... dat is nu anders. Maar vroeger moet je hier Urk voorstellen, als een een een een dorp, op een eiland, met weinig accommodatie, weinig licht, dus spoken en geesten en en al die dingen meer, dat leefde veel meer in het verleden.

Onderwerp

SINSAG 0481 - Leichenzug gesehen    SINSAG 0481 - Leichenzug gesehen   

Beschrijving

Een zoon beweerde tegen zijn vader dat er een baar bij iemand voor de deur stond. Zijn vader zag echter niks en gaf hem een tik. Veertien dagen later stond de baar er werkelijk.

Bron

Letterlijk afschrift van mp3-opname.

Commentaar

10 juli 2008
Deel van een interview met Albert van Urk (AvU) en Willem Baarsen (WB), afgenomen door Ruben Koman (RK). Ook aanwezig waren de stagiaires Eszter Bardos (EB) en Nora Racz (NR).
Leichenzug gesehen

Naam Locatie in Tekst

Urk    Urk   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:21