Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

GENDT153

Een sage (mondeling), zaterdag 17 juli 1965

Hoofdtekst

Vroeger reej de stoomtram dör de Langstraat. ’t Was ’n snikhete zommerdag. De machinist stokte ’t vuur nog es wa op. Dor vloge vonke op ’t dak van Van der Heiden. ’t Huus stond al gaauw ien braand. En d’r was ok gevoar vör ’t huus van den burman. Want de wiend stond op ’t huus van Romein. Minsen in de burt zèje: “Ga gaauw de kaploan hoale, dattie de wiend drèjt”. De kaploan is nie gekomme. De wiend is blieve stoan. En ’t huus van Romein is nie afgebraand.

Onderwerp

TM 3116 - Persoon kan de wind draaien    TM 3116 - Persoon kan de wind draaien   

Beschrijving

Bij een brand komt de kapelaan niet om de wind te draaien. Ook als de wind niet draait blijft het huis van de buren behouden.

Bron

M.H. Dinnissen: Volksverhalen uit Gendt. Amsterdam 1993. Ed. A.J. Dekker & J.J. Schell (Nederlandse volksverhalen, deel 3)

Naam Overig in Tekst

Van der Heiden    Van der Heiden   

Romein    Romein   

Langstraat    Langstraat   

Plaats van Handelen

Gendt    Gendt   

Kloekenummer in tekst

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:21