Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

VODA_008_18

Een sage (mondeling), maandag 24 december 1973

Hoofdtekst

Ik, heb ik, ik wou je namelijk meenemen naar een plaatste Aalst, daar woonde vroeger een zeker Frans Mikkens. Die Frans Mikkens die diende als landbouwer bij een boer. Wat voor werk zijn knechten ook opdroeg steeds was Frans Mikkens het eerste klaar. Het was onbegrijpelijk en de knechten besloten op zekeren dag om Frans eens extra in de gaten te houden om er zo achter te komen hoe hij dat telkens klaarspeelde. Op zekere dag toen de knechten van den boer weer een opdracht kregen zagen ze hoe Frans naar een hooiberg holde en daar een boekske uithaalde waarin hij begon te lezen. De volgenden dag toen Frans Mikkens even niet aanwezig was gingen de knechten naar de hooiberg en haalde het boekske voor de dag. Het was een toverboekske. De knechten spoeden zich nu met het toverboekske naar de boerderij en wierpen het daar in het vuur. Terwijl het boekske in het vuur verteerde kreeg Frans Mikkens hevige pijnen in zijn lichaam. Hij snelde naar het vuur om het boekske eruit te halen maar sterke armen hielden hem tegen. Toen het toverboekske geheel verbrand was verdween ook de pijn bij Frans Mikkens. Hij werd weer rustig en de knechten durfden hem weer los te maken. En toen zei Frans: “Dankjewel mannen, want nu ben ik eindelijk onttoverd”.

Onderwerp

SINSAG 0753 - Zaubermacht gebrochen; Geistlicher verbrennt Zauberbuch.    SINSAG 0753 - Zaubermacht gebrochen; Geistlicher verbrennt Zauberbuch.   

Beschrijving

Op een boerderij is een knecht die altijd als eerste klaar met zijn werk. Op een dag gaan de andere knechten kijken hoe hij dat steeds doet en vinden een toverboekje. Ze verbranden dit boekje en de knecht is onttoverd.

Bron

Radio-uitzending Vonken onder de As (NOS)

Naam Overig in Tekst

Frans Mikkens    Frans Mikkens   

Naam Locatie in Tekst

Aalst    Aalst   

Plaats van Handelen

Aalst (Noord-Brabant)    Aalst (Noord-Brabant)