Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

KOOIJMAN0563

Een sage (mondeling), zaterdag 29 december 1962

Hoofdtekst

Zo omstreeks 1870, ik heb daar 't verhaal nog van geleze, want 't is op plisiewerk uitgedraaid, in die tijd was d'r hier in Lexmond een burenruzie, kletspraat, d'r was een kind ziek, dat kind was betoverd. Affijn, ze deje een zwarte kip in een pot, levend koke en 't eerste vrouwgie dat an de deur kwam, dat was de toverheks.

Beschrijving

Zo omstreeks 1870, ik heb daar het verhaal nog van gelezen, want het is op politiewerk uitgedraaid, in die tijd was er hier in Lexmond een burenruzie, kletspraat, er was een kind ziek, dat kind was betoverd. Affijn, ze deden een zwarte kip in een pot, levend koken en het eerste vrouwtje dat aan de deur kwam, dat was de toverheks.

Bron

Kooijman, Henk: Volksverhalen uit het grensgebied van Zuid-Holland, Utrecht, Gelderland en Noord-Brabant. Amsterdam 1988. p. 100

Naam Locatie in Tekst

Lexmond    Lexmond