Hoofdtekst
Mijn vader vertelde onder andere dat een gezeten burger in 't dorp nog voor meester in de rechten gestudeerd had maar de studie niet afgemaakt had. Dit was een eigenaardig man en de wildste verhalen doen nog de ronde. Eén sprak mij bijzonder aan. Deze man moest voor de rechter verschijnen omdat hij iemand een mep tegen het hoofd had gegeven. Hij werd hiervoor beboet, en hij vroeg de rechter of dit altijd zoveel kostte.
"Inderdaad," zei deze.
Toen sprak hij de onvergeetlijke woorden: "Dan betaal ik direkt maar voor twee keer" en gaf dezelfde persoon metéén in [de] rechtbank nog een mep.
"Inderdaad," zei deze.
Toen sprak hij de onvergeetlijke woorden: "Dan betaal ik direkt maar voor twee keer" en gaf dezelfde persoon metéén in [de] rechtbank nog een mep.
Onderwerp
VDK 1586C* - De waarde van een klap   
Beschrijving
De zonderling van het dorp, die nog kort rechten heeft gestudeerd, wordt door de rechter tot een geldboete veroordeeld omdat hij een man een klap had gegeven. Als de zonderling zich ervan heeft verzekerd dat er een vast bedrag staat voor het geven van een klap, zegt hij bereid te zijn om het dubbele bedrag te betalen. Hierop geeft hij zijn slachtoffer meteen weer een klap.
Bron
Vragenlijst no. 62 (1991) Meertens Instituut, Volkskunde, vraag 3, formulier B 085
Commentaar
1991
H. Kingma (geb. 1924) hoorde het verhaal van zijn vader.
De waarde van een klap
Datum Invoer
2013-03-01 14:46:22
