Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

LOMBO352

Een personal narrative (mondeling), donderdag 04 november 1999

Hoofdtekst

TM: "Verder nog een bijzondere herinnering aan de oorlog?"
AM: "Ja, ik weet het eigenlijk niet, hoor. Ik ben één keer aangereden geweest door een mof. Heb ik nog dit litteken van. Een BMW met zijspan."
MD: "Was het wel een ongeluk?"
AM: "Ja."
MD: "Dus niet expres."
AM: "Nee, met oversteken. Niet in de gaten. An de Oude Ring. En we gaan van de Lage Wei af, kersen wezen zoeken. [...] Toen ben ik ondersteboven gereden. Bij de oude Muntbrug. Op de Muntbrug was het. Toen ben ik van daaruit met zo'n ziekenwagen met groot huifdak met gas d'r op - want diesel hadden ze niet, benzine hadden ze niet: ze reden op gas - ben ik naar het ziekenhuis geweest."
MD: "En je kersen? Je kersen waren weg?"
AM: "De kersen heb ik nooit meer gezien, nee... Nee, ik liep te eten, dat weet ik nog wel. En door het eten, door 't lekkerigheid en spanning van de kersenbogerd, ben ik er helemaal niet met mijn gedachten bijgeweest, bij het verkeer. D'r was practisch geen verkeer, hoor. En toen kwam die motor met zijspan d'r an enne..."
MD: "U was alleen op dat moment?"
AM: "Alleen."
(Verteld op 4 november 1999 te Lombok, Utrecht, aan Theo Meder en Marie van Dijk)

Beschrijving

In de oorlog was de verteller kersen wezen stelen uit een boomgaard. Op de terugweg werd hij door eigen onoplettendheid aangereden door een Duitse motor met zijspan. Hij raakte gewond aan zijn arm - het litteken zit er nog. Hij is toen naar het ziekenhuis gebracht met een ziekenauto die op gas reed.

Bron

bandopname vraaggesprek met Theo Meder en Marie van Dijk (archief Meertens Instituut)

Commentaar

4 november 1999

Naam Overig in Tekst

BMW    BMW   

Tweede Wereldoorlog    Tweede Wereldoorlog   

Oude Ring    Oude Ring   

Naam Locatie in Tekst

Lage Wei    Lage Wei   

Muntbrug    Muntbrug   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:21