Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

BOEKV181 - Kollen kunnen een afwezige dooden. B.

Een sage (tijdschriftartikel), woensdag 29 juli 1903

Hoofdtekst

Kollen kunnen een afwezige dooden. B.

Iemand was bestolen, maar hij kon niet uitvinden wie de dief was. Daarom ging hij naar een waarzegster, aan wie hij het geval vertelde. Deze zeide: "Ik kan maken dat hij zijn loon krijgt." Ze maakte vuur en nam een poeder dat ze in de vlam gooide. Toen vroeg ze: "Wat wil-je dat ik hem doen zal?" "Geef hem een snee over zijn gezicht." "Goed," zei ze; en ze gaf een snee door de vlam. De volgende week zagen ze iemand door het dorp loopen met een snee over het gezicht. Dat was de dief.

Onderwerp

SINSAG 0763 - Der Hieb mit dem Säbel (Schnitt mit dem Messer) im Spiegel oder im Wassereimer. Zauberer (Hexe) verwundet.    SINSAG 0763 - Der Hieb mit dem Säbel (Schnitt mit dem Messer) im Spiegel oder im Wassereimer. Zauberer (Hexe) verwundet.   

Beschrijving

Iemand is bestolen en gaat naar de waarzegster. De man verzoekt de waarzegster om de dief op magische wijze een snee over zijn gezicht te geven. Een week later wordt in het dorp een man gezien met een snee over zijn gezicht: hij was de dief.

Bron

G.J. Boekenoogen 'Nederlandse sprookjes en vertelsels' in: Volkskunde 20 (1909), p. 114 N°128B

Commentaar

[29 juli] 1903
vgl. CBAK0406
Der Hieb mit dem Säbel (Schnitt mit dem Messer) im Spiegel oder im Wassereimer. Zauberer (Hexe) verwundet.

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:20