Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

KEMP313 - Van juffers en gedaanten zonder kop: De lange juffrouw

Een sage (boek), 1925

Hoofdtekst

De lange juffrouw

Een jonkman uit Limmel-Meerssen had geruime tijd verkering gehad met een jongedochter van het Limmelerbroek. Ze hadden echter ruzie met elkaar gekregen en de jongeman vrijde nu met een meisje uit Weert. Dat eerste meisje van hem had de naam een heks te zijn.
Op zekere nacht, het was van een zondag op een maandag en er was een feestje geweest, kwam de jonkman na middernacht van het huis van zijn meisje en ging naar huis. Zo kwam hij over de weg van Marinwaard naar het Limmerlerbroek. Eensklaps ziet hij een ontzettend lange juffrouw voor zich staan. Zij was nog groter dan de wilgenbomen, die aan weerszijden van de weg langs de bermen groeiden. Eer hij van zijn eerste schrik bekomen was vroeg die juffrouw hem: Wat doe jij nog zo laat op straat?' En voegde erbij: Dat past toch niet!'
'Dan ben jij nog slechter dan ik,' antwoordde de jonkman, 'want je moest al lang in bed zijn. Voor een man gaat het nog, maar voor een vrouw past het niet, nog zo laat buiten rond te lopen!'
'Hi-hi-hi!' lachte de lange juffrouw nog en toen was ze ineens verdwenen. Dat moet niemand anders zijn geweest dan zijn vroeger meisje.

Beschrijving

Een jongen heeft 's nachts een ontmoeting met zijn ex-vriendin, die de reputatie heeft een heks te zijn, in de gedaante van een héle lange juffrouw.

Bron

Kemp, Pierre. Limburgs Sagenboek. Gebrs van Aelst. Maastricht, 1925.
Herdruk: ca. 1970

Commentaar

1925 (Herdruk ca. 1970)
Dit verhaal is te vinden in het hoofdstuk 'Van juffers en gedaanten zonder kop'.

Naam Overig in Tekst

Limmel-Meerssen    Limmel-Meerssen   

Limmelerbroek    Limmelerbroek   

Marinwaard    Marinwaard   

Naam Locatie in Tekst

Weert    Weert   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:20