Registratie zal enige tijd duren. Deze functie is in ontwikkeling.

SINBRABSAG049

Een sage (boek), 1933

Hoofdtekst

No. 49. Op 'n keer reed Geert met 'n kameraad in z'n huifkar over den grooten baan van Aalst op Leende. 't Was stikdonker in den winteravond, en de beide gasten zaten zoo rustig als de hotsende kar het toeliet onder de grove linnen huif hun pijpje te smoren. 't Gesprek liep over "de Gloeiige" en Geert had juist gezegd: "Ik zij nergens nie bang af, al kwamp me hier in de haai de gloeiige eiges tege", toen dwars over den weg een licht op hen aan kwam. 't Zette zich op 't haam van het paard, en voort ging 't in onstuimige vaart, dat hooren en zien verging! Geert's hart was "gjen boun grout meer." 3)

Onderwerp

SINSAG 0211 - Feuerdämon (durch Spottwort herausgefordert) fährt mit Fuhrmann mit    SINSAG 0211 - Feuerdämon (durch Spottwort herausgefordert) fährt mit Fuhrmann mit   

Beschrijving

Er wordt verteld dat in Aalst twee kameraden met een huifkar op de weg reden, toen zij de vuurman tegenkwamen. De vuurman sprong op het paard en ze gingen met kar en al in vliegende vaart vooruit. Geert, één van de mannen, die daar voor nog had gezegd dat hij nergens bang voor was, was nu toch heel erg angstig.

Bron

Noord-Brabantsch Sagenboek/ J. R. W. Sinninghe. - Zutphen: W.J. Thieme & Cie. - [1933], p. 43.

Commentaar

[1933]
Valt onder hoofdstuk en titel(s): I. Mythologische Sagen: De Daemonen der vier elementen: C. Vuurgeesten: 2. Vuurman.

Bronnen:
3) Cuypers in N. Br. Alm. 1889, blz. 92-93; 193-194. 1890, blz. 254.

Feuerdämon (durch Spottwort herausgefordert) fährt mit Fuhrmann mit

Naam Overig in Tekst

Geert    Geert   

Naam Locatie in Tekst

Aalst    Aalst   

Leende    Leende   

Datum Invoer

2013-03-01 14:46:20